Przejdź do treści

Pakowanie wędzonek do siatki

 Zakładanie siatki na wędzonki nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy robimy to po raz pierwszy. A to mięso jest za duże, za śliskie, a to siatka trudno rozciągliwa… Przy pierwszych próbach zawsze potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Co zrobić gdy nie mamy nikogo pod ręką?

Zakładanie siatki do szynki można wykonać na dwa sposoby.

Wspomniany wcześniej sposób z udziałem innej osoby lub prostszy, przy którym nie zmęczymy się, a siatka będzie elegancko przylegała do mięsa.

W drugim sposobie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedniej średnicy rurę, na którą nałożona jest siatka. Przyrząd przypomina urządzenie do pakowania choinek. Rurą może być np. butelka plastikowa z obciętym dnem, jednak może się okazać ona nie wystarczająca – przyczyną może być zbyt mała średnica lub rura może się załamywać pod wpływem ściskania przez siatkę do wędlin.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest wazon plastikowy. Jest to klasyczny, gładki wazon stosowany w kwiaciarniach lub na cmentarzach. Musimy jedynie obciąć jego dno. Zaletą wazonów jest wytrzymałość materiału oraz wiele średnic do wyboru. Koszt zakupu oscyluje w graniach 7-15 zł.

 

 

 

3 komentarze do “Pakowanie wędzonek do siatki”

  1. Prostym rozwiązaniem problemu z pakowaniem mięsa do siatki jest wykorzystanie do tego celu odpowiedniej średnicy i długości rury kanalizacyjnej ( z tzw. kielichem) – za parę złotych można kupić w każdym niemalże sklepie z materiałami budowlanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange