Przejdź do treści

Jak gotują włoskie mammy? Poznaj sekrety kuchni Italii Jak gotują włoskie mammy? Poznaj sekrety kuchni Italii

Kuchnia włoska cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. To zasługa doskonałego smaku, o który w słonecznej Italii dbają mammy. Bazując wyłącznie na oryginalnych recepturach, są w stanie przyrządzić jedzenie, które stanowi wyjątkową ucztę dla podniebienia. Poznaj sekrety włoskiej kuchni i sprawdź, z czego wynika fenomen tamtejszego jedzenia.

Kuchnia Italii skrywa wiele sekretów, dzięki którym włoskie dania smakują niemal każdemu – nie tylko rodowitym Włochom. Wiele tajemnic ujrzało światło dzienne, a korzysta z nich wiele restauracji działających w Polsce, m.in. pizzeria Tivoli z Poznania.

  • Jeśli makaron, to tylko al dente

Włoskie pasty nie mają sobie równych. Są sycące, smaczne i aromatyczne. Swoje walory zawdzięczają nie tylko sprawdzonym przepisom. Istotną rolę odgrywa czas gotowania makaronu. Włoskie mammy akceptują wyłącznie makaron al dente – gotowany tylko do delikatnej miękkości. Dzięki temu każda włoska pasta nie tylko smakuje wyśmienicie, ale jest i mniej tucząca.

Ciasto na pizzę wyłącznie z włoskiej mąki

Pizza jest jednym ze sztandarowych włoskich dań, do przygotowania którego mammy podchodzą z dużym zaangażowaniem. Kluczem smacznego jedzenia jest nie tylko sprawdzony przepis, ale przede wszystkim oryginalna mąka – typu 00. To ona sprawia, że ciasto jest chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku, a jednocześnie nie nasiąka sosem pomidorowym.

Dlatego coraz więcej lokali działających w Polsce, m.in. Tivoli w Poznaniu, przyrządza pizzę z włoskiej mąki. Dzięki temu danie swoim smakiem potrafi dorównać jedzeniu serwowanemu w Italii.

Wyłącznie świeże składniki dobrej jakości

Doskonały smak włoskiego jedzenia nie wynika wyłącznie z kulinarnego doświadczenia każdej włoskiej mammy. Zasługą jest również korzystanie ze świeżych składników dobrej jakości. Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach – albo jest smacznie, albo nie je się wcale.

Oryginalna włoska mozzarella bufala, soczyste pomidory San Marzano, ser Parmigiano Reggiano, oliwa tłoczona ze świeżych oliwek – to produkty, które decydują o smaku włoskich dań. Wyjątkowości dodają także zioła, które – rosnące w słońcu – sprawiają, że jedzenie nabiera niepowtarzalnego aromatu.

Serce na talerzu

Włoskie mammy gotują przede wszystkim z pasją, wkładając ogromne serce w przyrządzanie posiłków dla swojej rodziny. Dlatego każde danie wychodzące z kuchni jest wyborne – niezależnie od tego, czy serwowane jest spaghetti bolognese, pizza czy risotto. Miłość do gotowania i do bliskich da się wyczuć w każdym kęsie, co czyni jedzenie niepowtarzalnym i wyjątkowym.

Masz ochotę na prawdziwie włoskie dania – wychodzące niczym spod rąk mammy? Zamów jedzenie online – wybierz rekomendowane restauracje działające w Polsce, np. Tivoli w Poznaniu i poczuj klimat Italii bez wychodzenia z domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange